Od interaktywnego spektaklu dla dzieci rozpocznie się lipcowy cykl wydarzeń w ramach akcji Niech Żyje Rynek! W ofercie znajdzie się także rozrywka dla dorosłych mieszkańców.

Roztańczone koty

Bohaterami spektaklu „Koty Trzy” są rozśpiewane i roztańczone koty Chrupek, Pazurek i Kitka, które wprowadzają dzieci w świat kocich figli, zabaw i trudnych do rozwiązania kocich problemów. Koty są rozśpiewane i roztańczone. Spektakl zostanie zaprezentowany przez Teatr Gry i Ludzie. Po spektaklu odbędą się animacje dla dzieci – slime’y i labirynt recyklingu, a także animacje teatralne z aktorami Teatru Epidemia.

Wydarzenie odbędzie się na mysłowickim Rynku 7 lipca. Początek o godz. 15.00. Wstęp wolny.

W starym kinie

„Lokator” to jeden z pierwszych filmów Alfreda Hitchcocka, niemy dreszczowiec kryminalny z 1927 r. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, w czasach seryjnych, cotygodniowych morderstw. Film będzie można obejrzeć na Rynku 13 lipca o godz. 21.00. Muzykę do „Lokatora” wykona na żywo zespół The Washing Machine – łódzka grupa, która na swoim koncie ma występy na takich festiwalach jak Jarocin Festiwal, czy Maj Music Festiwal, a także szereg koncertów klubowych i supportów m.in. przed The Subways, Glasvegas i Ulterior.

Komedia na ekranie

27 lipca na Rynku również zagości kino. Tym razem zobaczymy romantyczną polską komedię „Facet (nie) potrzebny od zaraz”. Jest to opowieść o dziewczynie, która dokonuje remanentu w życiu miłosnym. Film pełen humoru, słodko-gorzkich starć charakterów i żartów sytuacyjnych. Jednocześnie jest to pełen wdzięku obraz o polskich kidultsach – dorosłych dzieciakach, uwięzionych w bezdecyzyjności. W filmie występują Katarzyna Maciąg, Joanna Kulig, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr. Początek seansu o godz. 21.00.