Pablopavo, czyli Paweł Sołtys wystąpił w Mysłowicach w ramach trasy koncertowej promującej album „Marginal”. Publiczność, która 22 marca przyszła na koncert do Mysłowickiego Ośrodka Kultury dała się porwać tanecznym utworom z najnowszego krążka.

Paweł Sołtys – wokalista, autor tekstów, kompozytor, na polskiej scenie muzycznej jest obecny od 2003 roku, a 10 lat temu rozpoczął karierę solową jako Pablopavo. Jest zdobywcą Paszportu Polityki, był nominowany do Fryderyków i Superjedynek. W 2017 roku ukazał się zbiór jego opowiadań „Mikrotyki”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Książka była nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”.

Nowa płyta Pablopavo pt. „Marginal” składa się z 13 utworów utrzymanych w tanecznym klimacie. Dyskotekowym rytmom nawiązującym do lat 70. towarzyszą jednak niejednokrotnie gorzkie i refleksyjne teksty. Większość piosenek z tej płyty artysta ze swoim zespołem wykonał podczas koncertu w MOK, porywając część publiczności do tańca. Przypomniał także kilka starszych kawałków.

Koncert Pablopavo był pierwszym z kilku większych koncertów, zaplanowanych na ten rok przez Mysłowicki Ośrodek Kultury. Jacy inni artyści wystąpią jeszcze w najbliższych miesiącach w Mysłowicach? Organizatorzy nie zdradzają jeszcze nazwisk, ale wiadomo, że najbliższe muzyczne wydarzenie odbędzie się 24 maja, kolejne koncerty są planowane na wrzesień i listopad. – Będą to artyści popularni, ale nie ci z ekranów telewizyjnych, tylko ci grający trochę bardziej ambitnie – zapowiada Łukasz Prajer z MOK.