W niedzielę, 12 maja, Park Śląski w Chorzowie przemieni się w wypełnione atrakcjami miasteczko, które będzie pełnić rolę gospodarza finału Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019.

Duża Łąka zostanie podzielona na dwie strefy. W pierwszej zarówno młodsi, jak i starsi, będą mogli nauczyć się czegoś nowego poprzez udział w grach i zabawach o charakterze edukacyjnym. W drugiej poznają nowoczesne i innowacyjne technologie, które na naszych oczach zmieniają świat. W przerwach od kolejnych atrakcji uczestnicy zabawy będą mogli zaspokoić swój apetyt przy jednym z foodtrucków i posłuchać płynących ze sceny utworów zespołów Organek, The Blunt Razor i The October Leaves, a wszystko to w sielskiej atmosferze rodzinnego pikniku.

Dodatkowo podczas pikniku można będzie wziąć udział w warsztatach z fizjoterapeutą, sprawdzić swój czas reakcji podczas zabawy z refleksomierzem czy wziąć udział w barierołamaczu, by dowiedzieć się jakim wyzwaniom codziennie stawiają czoła osoby z niepełnosprawnościami.

Przez cały dzień ze sceny głównej będą grać specjalnie zaproszeni na tę okazję artyści: The Blunt Razor, The October Leaves i gwiazda wieczoru Organek. O dobrą kondycję uczestników imprezy w przerwach pomiędzy występami kolejnych zespołów zadba Mariola Bojarska-Ferenc.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 19.00.

IP