W maju Mysłowicki Ośrodek Kultury odwiedzi jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek – Renata Przemyk. Podczas koncertu usłyszymy w całości kultową płytę „Ya Hozna”, z której pochodzą hity takie jak m.in. „Babę zesłał Bóg”, czy „Tańczę na stole”, a także najpopularniejsze przeboje artystki z pozostałych płyt.

W tym roku minęło 29 lat od ukazania się na polskim rynku albumu „Ya Hozna” Renaty Przemyk. Naszpikowana przebojami „Babę zesłał Bóg”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tańczę na stole” czy „Tortury” płyta okazała się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. O jej fenomenie stanowiło idealne połączenie poetyckiej wrażliwości z punkową energią, a wszystko to podlane folkowym sosem. Wielkim atutem są niepowtarzalne teksty Sławomira Wolskiego doskonale korespondujące z image artystki. Wyszło z tego arcydzieło, które pomimo upływu prawie trzydziestu lat wytrzymało próbę czasu. Podczas koncertu nie zabraknie także największych przebojów z pozostałych płyt artystki – usłyszymy m.in. utwory „Aż po grób”, „Ten taniec”, „Zero” czy „Kochana”.

Renata Przemyk jest wokalistką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom. Twórczość artystki można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Renata Przemyk ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność – świadczą o tym m.in. nagrody na festiwalu w Opolu i Sopocie. W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

Koncert odbędzie się 24 maja o godz. 19.00 w MOK przy Grunwaldzkiej. Wstęp: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu). Sprzedaż biletów: Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7, www.kupbilecik.pl.

IP