Z okazji 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego 31 sierpnia na Stadionie Śląskim odbędzie się widowisko muzyczno-multimedialne, podczas którego usłyszymy prapremierowe wykonanie „Rapsodii Śląskiej” autorstwa kompozytora, laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka.

Utwór został skomponowany z okazji 100. rocznicy I powstania śląskiego. Będzie to nie tylko utwór muzyczny, lecz także wielkie widowisko muzyczno-multimedialne z udziałem artystów reprezentujących różne gatunki muzyki, a to wszystko pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej. Takiego rodzaju widowiska jak „Rapsodia Śląska” w Polsce jeszcze nie było – to połączenie sztuki i rozrywki najwyższych lotów. Wybitni artyści na czele z Janem A. P. Kaczmarkiem oraz niesamowity pokaz multimedialny z udziałem francuskiej grupy napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express stworzą razem niezwykły spektakl.

Wystąpią: Brodka, Miuosh, Igo, Grubson, Marcin Wyrostek wraz z 18 akordeonistami, Janusz Wawrowski, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz kwartet saksofonistów The Whoop Group.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek o godz. 21.00.

inf. www.slaskie.pl/oprac. żet