Do Mysłowickiego Ośrodka Kultury trafi kolejne dofinansowanie. Tym razem dzięki zaangażowaniu instruktorów z Działu Imprez i Animacji Kultury już tej jesieni ruszy projekt „Męska jesień filmowa”, na którego realizację udało się pozyskać środki z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

– Dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymaliśmy na projekt złożony w ramach Programu Operacyjnego Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, Upowszechnianie Kultury Filmowej, Priorytet Festiwale i inicjatywy filmowe, już niebawem ruszymy z serią projekcji filmowych. Wzbogacone one będą o ciekawe prelekcje, które skupią się na omówieniu męskich wzorców filmowych. We współczesnych kontekstach omówione zostaną role między innymi Charliego Chaplina, Johna Wayne’a, Humphreya Bogarta, Jamesa Deana, czy Marlona Brando – mówią pracownicy MOK.

Projekt realizowany będzie w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Nardellego i będzie nosił nazwę „Męska jesień filmowa, czyli klasyczny Hollywood kontra kryzys męskości”. Cykl projekcji będzie świetną okazją do ciekawych rozmów, spotkań – nie tylko w męskim gronie, prowadzonych przez specjalistów z dziedziny historii filmu, antropologii, psychologii oraz obejrzenia najlepszych filmów z udziałem wspomnianych hollywoodzkich aktorów. Spotkania z filmem będą się odbywać przy Grunwaldzkiej i w filii MOK w Brzezince.