Po sukcesie wystawy oryginalnych prac Henri de Toulouse-Lautreca na Węgrzech i Litwie, ekspozycja zawita do Polski. Dzięki współpracy z Art Expo International, w Muzeum Miasta Mysłowice zostaną zaprezentowane 53 prace jednego z największych mistrzów końca XIX wieku.

Wystawa “Różne oblicza Belle Époque” ukazuje w jak różnorodny sposób Toulouse-Lautrec przedstawiał Belle Époque. Jego prace ujęto w czterech cyklach. Pierwszy, “U stóp Synaju” (1898), przedstawia serię 27 litografii wykonanych do książki „U stóp Synaju” autorstwa Georgesa Clemenceau, wydanej w 1898 r. Drugi cykl składa się z litografii ilustrujących francuskie melodie skomponowane przez Désiré Dihau, do słów Jean Richepin. W trzeciej części prezentowane są litografie poświęcone ulubionej modelce Toulouse-Lautreca oraz supergwieździe owych czasów – Yvette Guilbert. 4. W ostatniej części wystawy znajdują się różnorodne prace, nie należące wprawdzie do żadnej serii, lecz na pewno warte prezentacji.

Wernisaż wystawy pt. “Różne oblicza Belle Époque” odbędzie się 2 kwietnia br. o godzinie 17.00 w Muzeum Miasta Mysłowice przy ul. Stadionowej 7a. Ekspozycja będzie dostępna od 3 kwietnia do 30 września.