Tradycyjnie w ostatnim dniu roku szkolnego odbyło się otwarcie wystawy będącej podsumowaniem całorocznej pracy młodych mysłowiczan, którzy rozwijają swoją artystyczną pasję w dziecięcej sekcji plastycznej Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Dzieci i młodzież przez cały miniony sezon pracowały pod okiem instruktor Urszuli Stodółkiewicz-Flak. Efektem spotkań w pracowni plastycznej jest wystawa zatytułowana „Dokoła”. Jest to już XVI wystawa z cyklu „Podróże w czasie i przestrzeni”, którego celem jest poznawanie egzotycznych kultur. W poprzednich latach Urszula Stodółkiewicz-Flak zabierała już swoich podopiecznych w plastyczne podróże m.in. do Transylwanii, Japonii, Tybetu, starożytnego Egiptu, na Hawaje czy do Laponii.

Motywem przewodnim tegorocznej wystawy są relikty przeszłości i świat fauny i flory. – Człowiek nie jest pępkiem świata, żyje w tym świecie i powinien o niego dbać. Czasami człowiek zaniedbuje świat flory i fauny, albo wręcz źle z nim postępuje i ten świat zanika – mówiła podczas wernisażu Urszula Stodółkiewicz-Flak. Stąd na pracach wykonanych w pracochłonnych technikach batiku i patchworku odnajdujemy takie miejsca, jak kamienne posągi z Wyspy Wielkanocnej, czy zagrożone gatunki zwierząt. Ich autorami są: Wiktoria Bancerz, Karolina Borowiec, Lea Dratwa, Julia Dudek, Magdalena Dudek, Lena Dyduch, Mateusz Górniewski, Emilia Heder, Julia Handy, Zuzanna Jutka, Adam Kmicik, Patrycja Kowalczyk, Karolina Kudera, Kinga Marek, Zofia Markocka, Antonina Mendera, Amelia Mesjasz, Julia Mucha, Zuzanna Mucha, Maja Pająk, Alicja Pituch, Lena Pogoda, Paulina Ptak, Weronika Ptak, Oliwia Ryfiak, Nikola Sadowska, Julia Szewczyk, Emilia Trybus, Amelia Walaszek, Nela Vanetsyan i Roksana Wróbel.

Wystawę można oglądać w małej galerii MOK przy Grunwaldzkiej 7. Wstęp wolny.