Mysłowicki Ośrodek Kultury przygotował dla mysłowiczan propozycję wieczoru z kolejnym gatunkiem muzycznym. Na scenie przy Grunwaldzkiej 7 swoje przeboje zaprezentuje Piotr Herdzina.

Pasją Piotra Herdziny, mimo realizacji wielu innych zajęć, od zawsze była i jest muzyka. Urodził się 16 lutego 1963 roku i jak sam mówi, już jako dziecko potrafił dość mocno dać o sobie znać, ponieważ nie należał do najgrzeczniejszych dzieci. Od zawsze miał swój cel w życiu i uparcie do niego dążył.

Urodził się w Rudzie Śląskiej, gdzie mieszka do tej pory razem z żoną Beatą. Rodzice artysty oraz jego siostra Irena od samego początku byli świadkami rozwoju jego pasji. Gdy miał 7 lat został zaprowadzony przez swoją mamę do szkoły muzycznej. Tak naprawdę wszyscy zdziwili się, gdy ceniony oraz szanowany profesor pracujący w tej placówce, stwierdził kompletny brak słuchu i umiejętności muzycznych u małego Piotra. Jednak marzenie o występowaniu na scenie było silniejsze i już w szkole średniej muzyk był liderem w grupie muzycznej „Wolny Bieg”, którą sam założył.

Wydawałoby się, że po ślubie oraz narodzinach córki może porzucić swoją przygodę z muzyką. Okazało się jednak, że te wydarzenia jedynie umocniły jego chęć muzycznego spełniania się. Razem z Heńkiem Juraszczykiem, Piotrem Miką, Leo Lazarem oraz Mariolą Przedworską założyli grupę „B-mole”. Grali w weekendy na weselach. Piotr swoje pięćdziesiąte urodziny świętował przy utworze „Okrągły wiek”, który był jego autorskim dziełem.

Dzięki piosence „Co w życiu mym” największe marzenie Piotra z dziecięcych lat zaczęło stawać się rzeczywistością. Jego kariera rozkwitła. Z biegiem czasu powstawały kolejne utwory, które pozwoliły na wydanie pod koniec lipca 2015 r. maxi singla, na którym można znaleźć 6 utworów.

Piotr Herdzina wystąpi w MOK przy Grunwaldzkiej 19 października 2019 o godz. 17.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie MOK.