Najbliższa sobota na Bończyku upłynie pod znakiem ziemniaków. Na placu Św. Jana Pawła II odbędzie się Święto Pieczonego Kartofla, któremu towarzyszyć będzie wiele nie tylko kulinarnych atrakcji oraz charytatywny cel.

– Przy muzyce wrócimy do smaków dzieciństwa, tj. kartofla z ognia i innych potraw z kartofli oraz kiełbasy pieczonej nad ogniskiem i grillu – zaprasza Piotr Olszowski ze stowarzyszenia Nasze Mysłowice. W czasie pikniku będą zbierane środki na II edycję akcji pomocy dla potrzebujących pod nazwą Gorąca Miska Zupy, zainicjowanej przez stowarzyszenie.

W trakcie imprezy śląski repertuar zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, zespół Kosztowioki i Śląsko Ferajna. Odbędą się także konkursy, które z pewnością dostarczą wiele śmiechu: sadzenie kaktusów na czas, obieranie ziemniaków na czas, konkurs na najdłuższą oszkrabinę i najfajniejszego chopka z kartofli. Dzieci będą mogły pomalować „złomka”, spotkać się ze strażakami i obejrzeć z bliska strażacki sprzęt, wziąć udział w zabawach edukacyjnych ze strażą miejską.

Zabawa rozpocznie się o godz. 16.00.