Z myślą o przedszkolakach oraz uczniach szkół podstawowych urząd miasta ogłosił konkurs plastyczny i poetycki pod hasłem „Mysłowice moich marzeń”. Konkurs zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz 100. rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego.

Konkurs plastyczny skierowany jest do mysłowickich przedszkolaków oraz uczniów mysłowickich szkół podstawowych klas I-III. Tematyka prac ma być związana z miastem Mysłowice. Hasło przewodnie konkursu plastycznego brzmi „Mysłowice – moje miasto”. Technika prac jest dowolna (np. rysunek, obraz, wyklejanka, wydzieranka itp.).

W konkursie poetyckim mogą wziąć udział uczniowie mysłowickich szkół podstawowych z klas IV-VI. Zadaniem uczestników będzie napisanie wiersza o Mysłowicach.

Prace należy dostarczać do 24 maja 2019 r. do Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach, ul. Grunwaldzka 7, 41-400 Mysłowice.

Zdobywcy miejsc I, II i III zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi 1 czerwca br. podczas uroczystego podsumowania konkursu i spotkania z prezydentem Mysłowic w Parku Słupna podczas Dnia Dziecka i Organizacji Pozarządowych. Ponadto zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice oraz Muzeum Miasta Mysłowice.