Rusza Strefa Chilloutu na mysłowickim Rynku – miejska plaża, na której przez cały sezon letni będziemy mogli spędzić czas na leżaku, pod parasolem, w towarzystwie dobrej, chilloutowej muzyki. Strefa oficjalnie wystartuje w czwartek 30 maja. Na ten dzień Mysłowicki Ośrodek Kultury zaplanował wiele atrakcji.

Wydarzenie wystartuje o godzinie 12.00 świętem baniek mydlanych – uczestnicy imprezy wraz z animatorami będą robić bańki zarówno małe, jak i te ogromne. Na scenie w tym czasie pojawi się DJ, który będzie uprzyjemniał nam czas dobrą muzyką. Ten wyjątkowy dzień zakończy koncert zespołu Iowa Super Soccer. Muzykę mysłowickiej grupy muzycznej określić można mianem indie popu, ich brzmienie to przede wszystkim melodyjne utwory z barwnymi, delikatnymi wokalami, inspirowane amerykańską sceną niezależną. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów – występowali na takich festiwalach jak Opener, Globaltica, Ars Cameralis czy OFF Festival. Iowa Super Soccer została także laureatem hiszpańskiego festiwalu Pop Art w kategorii Objawienie Europejskie. Z tej okazji zagrała krótki koncert w Cáceres, mieście ubiegającym się o miano „Stolicy Kulturalnej Europy 2016 roku”.

To jednak dopiero początek działań zaplanowanych w ramach akcji Niech Żyje Rynek. W każdy weekend lipca i sierpnia organizowane będą na Rynku wydarzenia kulturalne, takie jak m.in. koncerty, projekcje filmowe, czy spektakle teatralne dla dzieci. Już wkrótce więcej informacji na temat planowanych wydarzeń.

inf. MOK