Tegoroczne obchody święta dzieci, które odbyły się w sobotę Parku Słupna, były wyjątkowo kolorowe. Pośród wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień, znalazła się także Eksplozja kolorów, czyli zabawa polegająca na rzucaniu się wielobarwnymi proszkami.

Dzień Dziecka był połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych. Działające w Mysłowicach stowarzyszenia, fundacje i organizacje miały okazję przybliżyć mieszkańcom swoją działalność. Jednak wydarzeniami, które przyciągnęły na Słupną najwięcej odwiedzających, były te związane ze świętem najmłodszych.

Impreza rozpoczęła się od wręczenia nagród w konkursach „Mysłowice moich marzeń”, „Zostań prezydentem Mysłowic” oraz na maskotkę Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Później na scenie rozpoczęły się występy taneczne i wokalne, w strefie MOK dzieci mogły twórczo spędzić czas, była też okazja do szaleństw na dmuchańcach, przejażdżki zabytkowym strażackim wozem, łodzią motorową, zabaw sportowych i w miasteczku harcerskim.

Nad Słupną unosiła się kolorowa chmura z proszków, którymi posypywali się uczestnicy zabawy. Eksplozja kolorów to wydarzenie, które dostarczyło wiele radości nie tylko młodym, ale także dorosłym mieszkańcom, którzy odwiedzili tego dnia Park Słupna.

Sobota zakończyła się wieczornym przejazdem przez miasto rolkarzy.