„Moje kąty” – to tytuł wystawy prac Adama Plackowskiego, którą 31 maja otwarto w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Na wystawę składają się obrazy ukazujące fragmenty Mysłowic, jak i i te, na których artysta uwiecznił zakątki bardziej odległe od swojego rodzinnego miasta. Na sztalugach rozpoznamy tak charakterystyczne dla Mysłowic miejsca jak Przewiązka, spojrzymy okiem Plackowskiego na mysłowickie lasy, ale przeniesiemy się także do nadmorskich miejscowości.

W auli ILO Adam Plackowski prezentuje prace, które powstały na przestrzeni ostatnich 5 lat. Jak sam mówi, są kolorowe i optymistyczne, powstały pod wpływem pracy z dziećmi. To dzieci właśnie nauczyły artystę jaskrawych barw, od których wcześniej raczej stronił w swojej twórczości.

Miejsce, w którym otwarto wystawę jest nieprzypadkowe – Adam Plackowski jest absolwentem tej szkoły. Będąc uczniem „Kościuszki” nabrał przekonania, że swoje dorosłe życie chce związać ze sztuką. Autor prac jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, twórcą nurtu malarstwa emocjonalnego, dyrektorem Muzeum Miasta Mysłowice. Za swoją wieloletnia pracę z dziećmi został uhonorowany w 2018 roku Orderem Uśmiechu.

Ekspozycja potrwa do 30 czerwca.