Chór Familia w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Z tej okazji 25 października w filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince odbędzie się jubileuszowy koncert z udziałem chórzystów i ich gości.

Chór Familia powstał w październiku 2004 roku. Założycielami są Elwira Wójciak i Stanisław Badura. Pierwszym dyrygentem chóru, przez 13 lat, był Marek Maliszczak. Później, przez rok, chórzyści pracowali pod kierunkiem Magdaleny Urbanek, dziś chórem dyryguje Joanna Stasińska–Starosta. Chór Familia jest chórem rozrywkowym, dlatego podczas prób i wydarzeń śpiewakom akompaniuje Piotr Nowatkowski.

15 lat działalności przyniosło wiele sukcesów koncertowych, chór nagrał także 2 płyty. Dwa razy w roku Familia organizuje wraz z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury darmowe koncerty dla lokalnej publiczności. – Cieszymy się z powodzenia tego przedsięwzięcia, tym bardziej, że za każdym razem artyści występują za darmo, a sala pęka z nadmiaru widowni – mówią chórzyści z Familii.

Chór Familia składa się 24 wyjątkowych chórzystów. 12 osób śpiewa z zespołem od pierwszego dnia istnienia chóru.

W jubileuszowym roku Chór Familia zaprasza wszystkich mieszkańców i swoich sympatyków na uroczysty koncert, który odbędzie się 25 października o godzinie 18.00 w sali kinowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince przy ul. Laryskiej 5. Podczas tego wydarzenia na scenie zagrają i zaśpiewają: Zespół Kosztowioki, Zespół „Dyszka” z SP 10, Gentlemen’s Harmonica Trio, Monika Hetmańska, GalHan, Jolanta & Jacek Kierot. Wstęp wolny.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz i poseł na Sejm RP Wojciech Król.