Koncert „Bądź jak Jezus” zainaugurował czterodniowe obchody święta miasta. W piątek i sobotę w ramach Dni Mysłowic będą się odbywały koncerty w Parku Słupna, w niedzielę na Bończyku zostanie zorganizowany familijny festyn.

W piątek, 21 czerwca o godz. 16.00 rozpocznie się impreza w rytmie disco, podczas której wystąpią: Janusz Gorlej, Diadem, Power Play, Łobuzy oraz Long&Junior.

Sobotnia impreza będzie przebiegać pod hasłem „Rockowe miasto – Lato z Radiem Katowice”. Od godz. 16.00 wystąpią tacy artyści jak Generał Stilwell, Ptakova, Holly Blue, Sonbird, Myslovitz, Coma i Menippe.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę koncertom będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje: zlot food trucków, strefa gastronomiczna, ścianka wspinaczkowa i dmuchane urządzenia do zabawy dla dzieci i dorosłych.

W niedzielę Dni Mysłowic przeniosą się na Bończyk. O 15.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji miasta. O godz. 16.00 od rozpalenia ogniska świętojańskiego rozpocznie się familijny festyn, podczas którego usłyszymy finalistów konkursów „Mysłowicka Gruba Talentów” i „Powstańcze śpiewanie”, zobaczymy występ kabaretowy Grzegorza Stasiaka i Mirosława Jędrowskiego, a na finał pokaz sztucznych ogni.

W bloku sportowym odbędą się biegi świętojańskie dla przedszkolaków i dorosłych oraz marsz nordic walking.