Cztery dni wypełnione muzyką i atrakcjami dla osób w każdym wieku i o rożnych gustach – tak wyglądały tegoroczne Dni Mysłowic.

Czwartek – „Bądź jak Jezus”

Obchody święta miasta rozpoczęły się w Boże Ciało od Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus”. Współczesna muzyka chrześcijańska grana przez artystów wywodzących się w Kościoła katolickiego i innych Kościołów chrześcijańskich przyciągnęła na Słupną wielu ludzi wiary, którzy w ten sposób okazali swoją jedność i uwielbienie Boga.

Oprócz kilkugodzinnej dawki muzyki w wykonaniu polskich i zagranicznych gwiazd, „Bądź jak Jezus” to także wiele atrakcji dla dzieci w miasteczku zabaw oraz kiermasze chrześcijańskich wydawców.

Dyskotekowy piątek

W piątek w Parku Słupna również królowała muzyka, lecz tym razem o charakterze zdecydowanie bardziej rozrywkowym i tanecznym. Ze sceny popłynęła muzyka disco w wykonaniu takich wykonawców jak m.in. Power Play, Łobuzy, Long&Junior, którzy porwali publiczność do tańca i wspólnego śpiewu.

W przerwach między koncertami odbywały się konkursy dla publiczności, przez cały czas czynna była strefa gastronomiczna z napojami, słodyczami i przekąskami,

Myslovitz i Coma w sobotę

Pod znakiem koncertów upłynęła w Parku Słupna także sobota. Blok występów rozpoczął się od koncertów wykonawców w Mysłowic – grup Holly Blue i Generał Stilwell. Muzycznych mysłowickich silnych akcentów nie zabrakło także w drugiej części imprezy. Później na scenie pojawił się zespół Sonbird, a następnie Myslovitz, który po raz pierwszy w swoim rodzinnym mieście wystąpił z wokalistą Mateuszem Parzymięso. Po Myslovitz na scenę weszli muzycy rockowego zespołu Coma, a wieczór zakończył koncert mysłowickiej grupy hip-hopowej Menippe.

Familijna i sportowa niedziela na Bończyku

Ostatni dzień obchodów święta miasta miał charakter sportowy i familijny. Centrum wydarzeń był plac przy kościele na Bończyku. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w intencji miasta, a po rozpaleniu ogniska świętojańskiego rozpoczął się familijny festyn urozmaicony występami i zabawą z radiem Fest.

W ramach festynu odbyły się także wydarzenia sportowe – bieg przedszkolaka oraz VII Świętojański bieg i marsz nordic walking.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA