Do udziału w kolorowej, plenerowej zabawie zaprosiła w sobotę Szkoła Podstawowa Sportowa na Piasku. Na festynie pod hasłem „Baw się z nami sportowcami” bawili się uczniowie i ich rodziny, nauczyciele, mieszkańcy dzielnicy.

„Baw się z nami sportowcami” to cykliczna impreza organizowana zawsze wiosną w szkolnym ogrodzie. To czas, kiedy środowisko szkoły i dzielnicy wspólnie miło spędza czas, integruje się, poznaje, razem bawi.

Festyn obfitował w różnorodne sportowe atrakcje, jak rozgrywki mini hokeja i szachów, czy tor przeszkód dla najmłodszych. Oprócz tego uczestnicy spotkania mogli potrenować swoje umysły, na przykład podczas zabawy w matematyczne łamanie głowy i konkursów z zagadkami logicznymi, oddać się w ręce pań, które ozdabiały twarze malunkami, a włosy kolorowymi warkoczykami. W mini miasteczku samochodowym pod okiem strażników miejskich najmłodsi sprawdzali swoją znajomość zasad ruchu drogowego, każdy mógł też zajrzeć do wozu bojowego OSP Janów, szkołę odwiedziła również policyjna maskotka Sznupek.

Czas uprzyjemniały występy taneczne i wokalne uczniów, na zgłodniałych czekały stoiska z kuchnią francuską, włoską, polską, ciastami pieczonymi przez rodziców, prażoną kukurydzą i watą cukrową.

W ten wolny od nauki dzień szkolne podwórko od rana tętniło życiem. To znak, że szkoła sportowa to nie tylko obowiązki i wymagające treningi, ale także miejsce, w którym uczniowie lubią spędzać czas z swoimi nauczycielami i rodzinami także po lekcjach,