Najbardziej kolorowa impreza w Mysłowicach odbędzie się 1 czerwca w Parku Słupna. W powietrze wystrzelą kolorowe proszki, które pokryją uczestników zabawy od stóp do czubków głów.

Eksplozja Kolorów to popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tłum ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę. Całe wydarzenie wypełnia atmosfera wesołości. Na Eksplozje przychodzi najwięcej uczniów i studentów, ale wśród uczestników nie brakuje przedstawicieli żadnej grupy wiekowej. Młodzi i starsi tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając kolory w powietrze.

Kolory Holi to barwny, sypki puder, który jest przyjazny środowisku i bezpieczny dla zdrowia. Nie powoduje podrażnień ani uczuleń, posiada odpowiednie certyfikaty UE. Ze względu bezpieczeństwa nie można przynosić własnych kolorów innych niż Kolory Holi. Kolory łatwo zmywają się ze skóry i ubrań.

Impreza rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 16.00 w Parku Słupna. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy zapowiadają wiele dodatkowych atrakcji i konkursy z nagrodami.