Najlepsze mysłowickie liceum już w pierwszym wyborze zapełniło wszystkie miejsca jakie przygotowało dla nowych uczniów. Wolne miejsca są jeszcze w II LO przy ul. Mikołowskiej i w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Pierwszy nabór uczniowie mają już za sobą. W Mysłowicach trzy szkoły średnie przygotowały dla swoich pierwszoklasistów łącznie 742 miejsca. Z trzech placówek pozostało niezakwalifikowanych jeszcze 107 uczniów.

Po zarezerwowaniu miejsc dla uczniów, którzy mysłowickie szkoły wskazali jako szkoły pierwszego wyboru, do obsady pozostało jeszcze łącznie 45 miejsc wolnych, z tego 36 miejsc w II LO i 9 w CKZiU. ILO ma już wszystkie miejsca zajęte. Nie oznacza to jednak, że i tu nie zmieni się ostateczna lista przyjętych.

Przed nami drugi nabór, podczas którego ci, którzy nie dostali się do szkół, które wskazali jako szkoły pierwszego wyboru, a wskazali mysłowickie szkoły w drugiej kolejności i mają lepsze wyniki, będą musieli znaleźć miejsca kosztem tych wstępnie zakwalifikowanych z gorszymi cenzurkami.