Od 2 do 6 kwietnia 15-osobowa grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Mysłowic gościła u niemieckich rówieśników ze szkoły Georg–Kerschensteiner-Schule z Mühlacker.

Mysłowicka młodzież przybyła do Niemiec wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły Dorotą Konieczny-Simelą oraz nauczycielkami: Joanną Stachoń i Moniką Kubicą. Wizyta odbyła się w ramach wymiany uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i szkoły z Mühlacker. Współpraca placówek trwa od 1996 roku.

W czasie pobytu w Niemczech polscy goście zostali na okres dwóch dni zakwaterowani w schronisku młodzieżowym w Stuttgarcie. Zwiedzili zabytki miasta, ogród botaniczno-zoologiczny „Wilhelma”, Mercedes Benz–Museum oraz stadion Mercedes-Benz Arena. Piątek upłynął uczniom obu szkół na pracy nad projektem „Porównanie systemów rządzenia w Polsce i w Niemczech” oraz jego prezentacją. Tego samego dnia zwiedzili urząd starosty Pforzheim i obejrzeli wystawę zabytkowej biżuterii. Wizyta zakończyła się w sobotę przelotem z lotniska w Stuttgarcie do krakowskich Balic.

Spotkanie z pewnością wpłynęło na zbliżenie pomiędzy młodym pokoleniem Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa a może i trwałe przyjaźnie. Rewizyta uczniów z Niemiec planowana jest na październik br. Wyjazd uczniów do Niemiec został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

IP