W Przedszkolu nr 15 w Wesołej przeprowadzono ciekawy projekt pt. „Twórczy – Kreatywny Przedszkolak”. Głównymi odbiorcami projektu były dzieci, a wymagał on dużego zaangażowania rodziców i nauczycieli.

Rodzice spisali się znakomicie, zgromadzili mnóstwo materiałów do twórczego działania takich jak kartony, pudełka, opakowania, korki, taśmy ,kleje, guziki, folie bąbelkowe, sznurki, tasiemki. Dzieci w pierwszym dniu projektu znalazły się w innej rzeczywistości – z przedszkola zniknęły wszystkie zabawki. Nauczycielki rozmawiały z dziećmi jak sobie poradzić w takiej sytuacji, jak można zrobić coś z niczego. Był to dzień, w którym dzieci czerpały inspiracje z projekcji multimedialnych i pokazów nauczycielek.

Drugi dzień projektu to „Coś z niczego”- czyli twórcze działania przedszkolaków. Dzieci już wiedziały, że bawią się tylko tym, co stworzyły. Musiały samodzielnie stworzyć własną zabawkę. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, nauczyciele pomagali, maluszki połączone z grupą starszaków mogły czerpać inspiracje od starszych kolegów.

Trzeci dzień projektu przebiegał pod hasłem „W świecie innowacyjnych zabawek”. W tym dniu rodzice aktywnie zaangażowali się w projekt. Wykonali piękne i pomysłowe zabawki z dziećmi w domach. Pomysłowość i umiejętności rodziców były wręcz zadziwiające!

Czwarty dzień projektu to „Twórcza rywalizacja przedszkolaków”. W tym dniu przedszkolaki rywalizowały, która grupa wymyśli i wykona najciekawszą zabawkę dla całej grupy. Najstarsze Kubusie Puchatki wykonały rakietę, Tygryski – pociąg, a najmłodsze Kangurki staw i akcesoria do wędkowania.

Piąty dzień projektu to „Kreatywna skrzynia” – czyli podsumowanie. Każda grupa wykonała kreatywną skrzynię, w której zgromadziła wszystkie wykonane zabawki przez dzieci i rodziców. Ta skrzynia towarzyszyć im będzie do końca roku szkolnego – zawsze można coś z niej wyjąć, ulepszyć lub coś ciekawego dodać.

To był niesamowity przedszkolny tydzień – dzieci potrafiły sobie znakomicie organizować czas, a ich pomysłowość była genialna.

P15