W ramach realizacji międzynarodowego projektu ERASMUS+ sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Wesołej oraz dwóch opiekunów wyjechało do szkoły partnerskiej w Niemczech.

W niewielkiej miejscowości Lachendorf niedaleko Hanoweru uczniowie z Polski, La Reunion, Holandii i Grecji pod opieką gospodarzy aktywnie uczestniczyli w pracach nad wystawieniem I i II aktu musicalu „Ksenofobia – pokonajmy lęk przed tym, co nieznane”. Oprócz intensywnych prób, warsztatów taneczno-muzycznych i aktorskich, uczniowie mieli czas na zwiedzanie i zawieranie nowych znajomości, szlifowanie angielskiego i niemieckiego i poznawanie nowych zwyczajów. Podczas spływu kajakowego podziwiali piękne, wiosenne krajobrazy. Zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen – miejsca o szczególnym znaczeniu dla realizowanego projektu, uświadomiło im, co może się stać, gdy w społeczeństwie zabraknie szacunku i tolerancji wobec tego, co inne, nieznane.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich gościnność, serdeczność i otwartość rodzin, które do swoich domów przyjęły uczniów, biorących udział w projekcie. Dla wszystkich wyjazd był wspaniałą przygodą, a w SP 15, pod kierunkiem opiekunki projektu Moniki Marek, już rozpoczynają się przygotowania do kolejnego wyjazdu.

IP